ZAPIŠTE SI DO DIÁŘE: 21. LISTOPADU PROBĚHNE JIŽ TŘETÍ ROČNÍK NOCI DIVADEL

Institut umění – Divadelní ústav připravuje již třetí ročník Noci divadel, která si letos opět klade za cíl přilákat do divadel návštěvníky všech věkových kategorií i zájmů. Noc divadel je nocí nevšedních zážitků, a proto budou mít návštěvníci možnost v divadlech vidět a zažít věci, které jim obvykle během sezóny divadla nenabízejí. V loňských ročnících tak mohli navštívit workshopy, přednášky, autogramiády, prohlídky zákulisí, nebo se zúčastnit bourání scény, besed s režiséry či prohlídek zákulisí malých i velkých divadel. Letošní ročník proběhne opět třetí listopadovou sobotu, tedy 21. listopadu v divadlech po celé České republice.


Druhý ročník Noci divadel překonal úspěch prvního ročníku v roce 2013. Do projektu se přihlásilo téměř 120 divadel z 29 českých a moravských měst a tato divadla navštívilo dohromady okolo 50 000 návštěvníků. Díky vysoké účasti divadel i veřejnosti se tak česká Noc divadel stala největší akcí svého druhu v Evropě. I během druhého ročníku se podařilo naplnit jeden z hlavních cílů – tedy přilákat návštěvníky, kteří by běžně do divadla nepřišli. Velký úspěch zaznamenal také zvukový spot, který běžel nejen v rádiích po celé ČR, ale divadla ho také několik týdnů před Nocí divadel pouštěla svým návštěvníkům před začátkem představení. Během druhého ročníku Noci divadel se otevřela budova Institutu umění – Divadelního ústavu a kromě informačního centra nabídla návštěvníkům zajímavý vzdělávací program.

V průběhu loňské Noci divadel proběhlo také rozsáhlé dotazníkové šetření, které má napomoci zmapovat divadelní publikum v ČR (žádná relevantní studie na rozdíl od dalších uměleckých oblastí neexistuje). Výsledky dotazníkového šetření jsou zpětně poskytovány divadlům zapojeným do Noci divadel, která díky tomu mají možnost lépe poznat své diváky a modifikovat dle nich svůj umělecký program, PR, marketing a další aktivity. Výsledky dotazníkového šetření Noci divadel 2014 jsou ke stažení na webu: /pro-media/. I pro letošní ročník připravuje IDU dotazníky, které budou distribuovány jak mezi návštěvníky Noci divadel, tak mezi zúčastněná divadla.


V červenci se navíc poprvé představí výstava 23 fotografií z loňského ročníku Noci divadel. Autory snímků jsou výherci amatérské, divácké soutěže, které vybrala odborná porota složená z produkčního týmu IDU a zástupců profesionálních divadelních fotografů. Poprvé bude výstava k vidění na hradě v Ledči nad Sázavou, který je zároveň sídlem divadla „Mimochodem“.  Od září se bude výstava přesouvat mezi jednotlivými divadly, objeví se například v divadle DISK, v Karlovarském městském divadle, v divadle AMPULKA v Třebíči.

logo_idu_b.png
mk.jpg
Praha.jpg
DPP.jpg
na_dren.jpg
EUTN2.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
NMS-logo03_NEG (1).png
classic.jpg
a2.jpg
kulturisimo.jpg
divadlo.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg
dn.jpg
brnojpg.jpg
diva baze-LOGO2_bila na pruhlednem (na cerne pozadi).png
Kam po česku.jpg
co_kdy_kde.jpg
logo_2.jpg