Národní divadlo Brno

Národní divadlo Brno

21.11.2015 od 14:30 - 22.11.2015 do 00:03

Národní divadlo Brno

Vhodné pro rodiny s dětmi, Rezervace (pouze s předchozí rezervací do vyčerpání kapacity), Prohlídky, Ostatní

Dvořákova 11

Brno

Webové stránky

Facebook

V rámci Noci divadel otevřeme divákům naše budovy: Janáčkovo divadlo, Mahenovo divadlo a divadlo Reduta do jejich nejtajnějších zákoutí. Všechny vstupy jsou zdarma. 


Činohra NdB zve na dvě exkluzivní noční prohlídky určenými pro všechny zvídavé nebojsy! 

  • První z prohlídek proběhne v impozantním Mahenově divadle (Malinovského náměstí 1). To bylo postaveno v letech 1881-82 podle projektu vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermana Helmera a patří k nejvýznamnějším a nejkrásnějším brněnským architektonickým památkám vůbec. 
  • Druhá prohlídka se bude konat v divadle Reduta (Zelný trh 4), nejstarší divadelní budově ve střední Evropě, získané do majetku města Brna už v roce 1640, která letos v říjnu oslavila 10 let od svého znovuzprovoznění. 

Brány obou divadel se se skřípěním otevřou přesně na jednu hodinu – a to v magický čas 23,03 hod. Jejich návštěvníky čeká víc než jen obyčejná prohlídka neobyčejných míst, na která se jindy nedostanou, a jimiž šly české dějiny. Těšit se mohou také na tajuplnou atmosféru zšeřelého divadla a sérii nečekaných nočních setkání „třetího druhu“, která je v něm čeká. 


Počet návštěvníků obou prohlídek je omezený. Svá místa si proto můžete již teď rezervovat na následujících e-mailových adresách: 
Mahenovo divadlo: Eva Janigová: , divadlo Reduta: Markéta Vítková:  Soubor Janáčkovy opery a Balet NdB spojil na Noc divadel své síly a připravil pro návštěvníky zajímavý program od odpoledních hodin až do pozdního večera. 

  • Odpoledne bude patřit slavné opeře Giacoma Pucciniho Tosca, která začne lektorským úvodem v 14,30. Ve večerních hodinách budou mít diváci možnost navštívit dějiště Toscy – římský chrám Sant Andrea della Vale přímo na jevišti a dozvědět se více o opeře a jejím autorovi v programu, kterým bude provázet režisér Jiří Heřman a dramaturgyně Patricie Částková za doprovodu orchestru Janáčkovy opery. 
  • Kdo si bude chtít odskočit z Říma do baletu, bude mít možnost shlédnout ve foyer Janáčkova divadla ukázky z nové inscenace baletního souboru Made in USA a ze slavné baletní klasiky Louskáčka P. I. Čajkovského. Večerní program začne v 19,00 baletním vystoupením ve foyer a v 19,30 naváže programem na jevišti. 

Balet i opera se budou střídat vždy po půl hodině, poslední vystoupení baletu se koná ve 22.00 a poslední program věnovaný Pucciniho Tosce začne ve 22.30.


Email (pro dotazy k noci divadel / rezervace):
Rezervace: Mahenovo divadlo: Eva Janigová: , divadlo Reduta: Markéta Vítková:

Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci): 542 158 120
logo_idu_b.png
mk.jpg
Praha.jpg
DPP.jpg
na_dren.jpg
EUTN2.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
NMS-logo03_NEG (1).png
classic.jpg
a2.jpg
kulturisimo.jpg
divadlo.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg
dn.jpg
brnojpg.jpg
diva baze-LOGO2_bila na pruhlednem (na cerne pozadi).png
Kam po česku.jpg
co_kdy_kde.jpg
logo_2.jpg