DISK - divadelní scéna DAMU

DISK - divadelní scéna DAMU

21.11.2015 od 16:00 do 23:59

DISK - divadelní scéna DAMU

Vhodné pro rodiny s dětmi, Vhodné pro seniory, Bezbariérové (přístupné pro vozíčkáře), Hudební produkce, Dílny, workshopy a interaktivní programy, Multidisciplinární programy, Prohlídky, Výstavy, Ostatní, Zdarma

Karlova 26

Praha

www.divadlodisk.cz
Facebook

Přijďte se podívat na novou generaci divadelníků ve speciálním programu připraveném pouze pro tento večer (a noc) a oslavte s námi 70. výročí založení Akademie múzických umění v Praze. Vstupenky nepotřebujete, večerní róbu nechte doma. Přijďte kdykoli mezi 16. hodinou a půlnocí a ponořte se s námi do útrob DAMU. 


DISK Hlavní sál divadla DISK patří absolvujícím ročníkům katedry činoherního divadla a katedry alternativního a loutkového divadla a jejich známým předchůdcům. Divadelní trailery na inscenaci Povídky z vídeňského lesa střídají alternativní gangsteři i zpěváci a povídání s významnými absolventy DAMU, které budeme postupně odhalovat na našich webových stránkách. Program běží od 19. hod. do půlnoci!


Odpolední program ve studiu Řetízek 

Noc divadel na DAMU odstartuje program v komorním studiu Řetízek. Od 16. hod. uvidíte zajímavá představení divadelníků s mentální retardací vedených studenty programu Divadelní tvorba ve specifických skupinách. 

16,00 Král Ubu 
Divadelní fantasy o ohyzdnosti lidské povahy. Na motivy Ubu králem Alfréda Jarryho s autorským přístupem divadelníků s mentální retardací. S loutkami i bez nich, s nadhledem, humorem - i bez nich.  

16,40 Bar ve Folies 

Obraz obohacený o život a křik. Představení jsou realizována v rámci projektu Divadelní tvorba ve specifických skupinách. 


Večerní program ve studiu Řetízek 

Od 20,00 bude Řetízek patřit studentům 3. ročníku katedry alternativního a loutkového divadla s ochutnávkami připravované inscenace Objevení nebe, která bude na repertoáru divadla DISK od jara 2016. 


19,30 - 22,50 SOMNIUM 

Všichni lidé na světě se dělí na hosty a hostitele. / Profesionálnímu umělci nejde o to emoce vyjádřit, ale vyvolat. / Proč je láska rodičů k dětem samozřejmostí a obráceně ne? / První, co univerzita v člověku zahubí, je důvod, proč chtěl jít daný obor studovat. / Hraje si na to, co koneckonců opravdu je, ale protože si na to hraje, tak tím zároveň není. / Svět je polévka a myšlení bohužel většinou vidlička. Čtyři dvacetiminutové předmluvy k románu Harryho Mulische Objevení nebe. 


19,00 - 23,00 Učebny Činohry  

Vystoupejte po schodech naší historie. DAMU slaví 70. výročí od svého založení a tak se vrátí až do časů svého zrodu. Krátké performance vás provedou po jednotlivých dekádách kulturní historie naší země. Divadelní zkušebny tak na jednu noc dostanou novou tvář a bude záležet jen na vás, do které z nich se odvážíte jako první. 


19,30 – 20,30, 21,00 – 22,00, 22,30 – 23,30 Učebny Alterny Cern – performance 

Pražská alternativní pobočka Evropské laboratoře pro fyziku částic vedená Bc. Janem Brejchou, ERn. a Bc. Mikolášem Zíkou, ERn. Úkolem laboratoře je porozumět tomu, z jakých součástí je hmota složena a jak tyto součásti spolu interagují. Zažijte částicový detektor nazývaný BZ1 (Brejcha-Zíka) v praxi! Do šířky vlasu se vejde přibližně milion atomů, ale i něco tak malého jako atom je obrovské ve srovnání s částicemi, které se urychlují a studují zde. 


16,00 – 24,00 JukeBox na vzpomínky

Ahoj, jmenuju se Lenka Huláková, jméno jsem získala svatbou a taky spoustu zajímavých členů rodiny... Stačí vhodit minci ze strany do JUKEBOXu na vzpomínky a pak už si jen vyberete jestli si chcete poslechnout pradědečka F.V. Krejčího - literárního a divadelního kritika nebo dědečka Jiřího Krejčího - malíře nebo mého muže Jakuba Huláka nebo mě? Nebo tetu Hedu, která zpívá své tklivé songy, ale nesouhlasí s tím, aby je někdo slyšel... 5, 10, 20 Kč... bere přístroj na vzpomínky. Display je dotykový a tracky si můžete předvolit dopředu. Když hodíte 20 Kč - máte jeden track zdarma! Jukebox na vzpomínky je součástí mojí bakalářské práce Rodinné delikatesy aneb Kdo je moje dcera?


16,00 – 24,00 Detaily procesu – výstava  

Výstava Detaily Procesu vychází z dokumentárního záznamu klauzurního festivalu Proces Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Je akcentem prvků, které obsahem přesahují klasický způsob dokumentace divadelních představení. Jednotlivé aspekty inscenací, například opakující se motivy, animace ve formátu gif zaznamenávající rozfázované pohyby, prostor zákulisí, který je divákům nepřístupný vytvářejí formu, která je obsahově mnohovrstevnatá, ale, i přes subjektivní individualitu přístupu, kompaktní. Výstava využívá divadelní prvky, pracuje s pohyblivým obrazem, ale i prostorovou instalací. 


Prohlídky zákulisí divadla a tajemného podzemí DAMU 

Vnořte se do útrob DAMU a divadla DISK! Nevšední prohlídky vám otevřou dveře dílen, zákulisí, podzemí i historie. Průvodci vám budou současní i bývalí studenti, děkanka fakulty, ředitel DISKu a mnozí další. To vše za doprovodu speciální výstavy k výročí 70. založení AMU v KAFE DAMU a foyeru divadla DISK. 


A pozor - během Noci divadel si můžete zakoupit vstupenky na listopad a prosinec a dárkové kupóny s 50% slevou. 


Email (pro dotazy k noci divadel / rezervace):
Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci): 234 244 254logo_idu_b.png
mk.jpg
Praha.jpg
DPP.jpg
na_dren.jpg
EUTN2.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
NMS-logo03_NEG (1).png
classic.jpg
a2.jpg
kulturisimo.jpg
divadlo.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg
dn.jpg
brnojpg.jpg
diva baze-LOGO2_bila na pruhlednem (na cerne pozadi).png
Kam po česku.jpg
co_kdy_kde.jpg
logo_2.jpg