MeetFactory

MeetFactory

21.11.2015 od 23:00 - 22.11.2015 do 03:00

MeetFactory

Zdarma, Rezervace (pouze s předchozí rezervací do vyčerpání kapacity), Hudební produkce

Ke Sklárně 15

Praha

www.meetfactory.cz

Facebook

22,00 Jan Austenová: Pud a zkušenost

Hrají: BioMasha, Tereza Tausingerová, Markéta Ježivá
Hudba: Debbi Love

Knihy pro dívky vypráví o setkání s pravým mužem, knihy pro chlapce o dobrodružství. Knihy o partnerských vztazích čtou pouze ženy. Píše se v nich: mluvte věcně, neobtěžujte partnera zbytečně, buďte sama sebou. Podívejte se na vztahy kolem sebe bystrýma očima staré panny. A zjistíte, že důležité je být sama sebou. Stará panna bystře glosuje, jak chudá chytrá holka ke štěstí přišla. Machisticko – šovinistická píseň na téma „Je krásné být sama sebou.“ Sama doma sebou.
Na půdorysu románu Jane Austenové Pýcha a předsudek stavíme svou osobní výpověď, která je něco mezi písněmi krásných, mladých, úspěšných, samostatných žen (Beyoncé); krásných mladých, nešťastných, zamilovaných žen (Alannis Morrissete, Macy Gray); a pracovitých, chápajících, čistotných žen (pořad Sama doma). Chceme to říct mužům, ale zase to uvidí jenom ženy. Po janáčkovském způsobu se snažíme o analýzu důvěrných rozhovorů mezi současnými mladými neúspěšnými ženami. Jde nám o maximální míru upřímnosti.
Vizuální stránka inscenace vychází z principů hudebních videoklipů, reklamy a způsobu prezentace ženy v médiích. Důraz je kladen na kostýmní složku a vzhled aktérů a loutek. 
Výsledný jevištní tvar je syntézou tanečních výstupů, freestylového rapu, pěveckých čísel, loutkových sekvencí a dramatických hereckých koncertů.

VYPRODÁNO


23:30 Woman in a taxi crossing New York

Koncept a realizace: Apolena Vanišová a Petr Krušelnický 

Hrají: Dora Bouzková a Petr Krušelnický

Divadelní hra založená na skutečné události vypráví příběh ženy, která byla dlouhodobě hospitalizována v psychiatrické léčebně jako emocionálně nestabilní. Přišla tak o svůj dosavadní život, o svá práva a o dceru. „Statické obrazy vynořující se z paměti, rychlé střihy ve vyprávění a tajemná nejednoznačná atmosféra hry nás přivádí k inscenaci vzbuzující dojem snu, vzpomínky, jakési scénicko-filmové dekonstrukce Editina života.“ Projekt Woman in a taxi crossing New York, s Dorou Bouzkovou v hlavní roli, je po scénickém monologu Valentýn a po inscenacích Všechno nejlepší, Phoebe Zeit-Geist! a Zavřeno kvůli soukromému večírku, v pořadí již čtvrtá hra Carlose Be, na které spolupracují Apolena Vanišová a Petr Krušelnický.

VYPRODÁNO


Koncert: Debbi Love 

vstup volný


REZERVACE JEN NA E-MAILU: rezervace.divadlo@meetfactory.cz
Telefon (pro dotazy k Noci divadel): 604 233 138, 775 617 874


logo_idu_b.png
mk.jpg
Praha.jpg
DPP.jpg
na_dren.jpg
EUTN2.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
NMS-logo03_NEG (1).png
classic.jpg
a2.jpg
kulturisimo.jpg
divadlo.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg
dn.jpg
brnojpg.jpg
diva baze-LOGO2_bila na pruhlednem (na cerne pozadi).png
Kam po česku.jpg
co_kdy_kde.jpg
logo_2.jpg