Divadlo Archa

Divadlo Archa

21.11.2015 od 17:00 do 23:00

Divadlo Archa

Ostatní, Zdarma

Na Poříčí 26

Praha

www.divadloarcha.cz

Facebook

Lola Arias – Konkurz na revoluci (Audition for the Revolution)

21.11., Divadlo Archa 17.00 – 22.00 / Noc divadel 2015


Argentinská divadelní režisérka Lola Arias patří k předním světovým tvůrcům dokumentárního divadla. Ve své tvorbě se zabývá autentickými osudy lidí ve vztahu k politickým událostem, které změnily jejich život. V Praze jsme již měli možnost vidět dvě její představení, která vytvořila s potomky vítězů a poražených vojenských převratů v Argentině a v Chile. Pro londýnský divadelní festival LIFT vytvořila vloni instalaci s veterány falklandské války. Pro letošní mezinárodní festival dokumentárního divadla Akcent, připravuje projekt Konkurz na revoluci.


Participační divadelní představení umožní účastníkům vstoupit do rolí různých aktérů demonstrace, která se udála na Václavském náměstí přesně před šestadvaceti lety. Dvacátý první listopad není žádné symbolické datum, přesto se ten den revoluční události posunuly o významný krok dál. Z pověstného balkónu Melantrichu promluvil Václav Havel.
Návštěvníci Archy se během divadelní noci budou moci rozhodnout,  zda se stanou přímými aktéry rekonstrukce tohoto historického okamžiku, nebo zůstanou pouhými diváky.


Představení je vhodné pro všechny věkové kategorie, od dětí po seniory. Návštěvníci Archy se budou moci rozhodnout, zda se stanou přímými aktéry, nebo zůstanou diváky. Divadelní akci o celkové délce pět hodin není nutné shlédnout od začátku do konce; diváci mohou volně přicházet a odcházet. Celý večer bude Divadlo Archa otevřeno divákům zdarma.


Vstup zdarma.

www.divadloarcha.cz

logo_idu_b.png
mk.jpg
Praha.jpg
DPP.jpg
na_dren.jpg
EUTN2.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
NMS-logo03_NEG (1).png
classic.jpg
a2.jpg
kulturisimo.jpg
divadlo.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg
dn.jpg
brnojpg.jpg
diva baze-LOGO2_bila na pruhlednem (na cerne pozadi).png
Kam po česku.jpg
co_kdy_kde.jpg
logo_2.jpg